Nové tábořiště, nová Naděje

Hledání nového tábořiště (dokončeno)!

Mnozí z vás po loňském táboře jistě vytušili, že budeme muset letos již nadobro opustit „naše“ tábořiště poblíž Sázavy u Nového Rychnova.
Ještě naposledy jsme se na vlastní oči chtěli přesvědčit o stavu tábořiště a bohužel musíme konstatovat, že je louka v tragickém stavu a pro nás již absolutně neobyvatelná (viz foto 1-4).

Po návštěvě našeho bývalého tábořiště jsme se vydali na sondu po nových loukách a tábořištích, na které jsme dostali tip od jednoho známého jihočeského zemědělce. Celkem jsme viděli 4 místa z nichž jsme jedno velmi slibně rozjednali na náš letní tábor.

Z celé akce je připraveno i video, které naleznete zde: https://youtu.be/lN_Ii5ZUcr4

Zde je přehled míst:

1. Pionýrské tábořiště Dírná (viz foto 5-8)

Jednalo se o tábořiště pionýrského tábor, který zrušil letošní tábor, avšak pro příští roky ho bude chtít používat. Místo to bylo velmi pěkné až na příjezdové cesty, jedna vedla po úzké polní cestě po hrázi rybníka a druhá byla pro dodávku zcela nesjízdná.
Plusy: Odlehlé místo, krásné prostředí, zázemí, blízko k vodě
Mínusy: Rybník všude okolo tábořiště, rozrytá louka, špatné příjezdové cesty, nejistota táboření v příštích letech.

2. Tábořiště u Rytířského rybníka (viz foto 9-12)

Tábořiště by se dalo jednoduše popsat jako pruh louky mezi lesem a chatkařskou oblastí. Sice tam byla hezká příjezdová cesta i rybník, ale na louku by se nám sotva vešla teepee. Takže jsme ho rychle zavrhli.

3. Louka u Hlavatců (viz foto 13-15)

Tato louka byl takový vedlejší návrh, jelikož místo je loukou teprve druhým rokem (předtím to bylo pole) a shodli jsme se, že naším používáním bychom tuto louku do stavu „pole“ velmi rychle vrátili.

4. Louka Naděje (viz foto 16-19)

Název vystihuje vše. Místo je ideálně zapadlé, vede k němu dobrá příjezdová cesta, neleží přímo u vody, ale rybník je jen kousek. Louka je kompletně bez vybavení, takže bychom museli postavit celou konstrukci kuchyně a kapa.
Plusy: Příjezdová cesta, rybník, zapadlost, velikost louky a prostoru v okolí, hned vedle lesa, možno jezdit i v dalších letech
Minusy: Bez vybavení

Zhodnocení:
Po projetí všech míst, uvážení všech možností, dlouhodobosti, přístupu k vodě, vzdálenosti apod.,
jsme se shodli na místě č.4, které jsme rovnou začali rozjednávat. Byli jsme se podívat za starostou přilehlé obce, domluvili možnost braní vody. A rozjednali jsme s majitelem louky možnost našeho pobytu a toho abychom si na louce mohli postavit konstrukci na kuchyň.
Dovolím si tvrdit, že celá sonda dopadla velmi úspěšně a už se těšíme na poznávání nového místa, v jehož okolí jsou krásné malebné vesničky a příroda.
Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Nezařazené, Puťák a jeho autorem je Adam Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..