Dobrovolnictví

Chceš-li se zapojit do správné party lidí, dobrovolně vydat trochu času a energie k něčemu smysluplnému a prožít fajn chvíle, tak jsi tu správně.

Jsme otevřená skupina mladých lidí s proměnlivým složením, téměř na každou akci se s námi vydá někdo poprvé – je tedy možné přidat se kdykoli. Připojit se můžeš jak chceš – jednorázově, nebo se pak zapojit častěji.

Nečekáme předchozí zkušenosti s dětmi s postižením, stačí chuť poznat něco nového a ochota učit se, vše potřebné se postupně naučíš s námi. Na akcích si vzájemně pomáháme, takže se rozhodně nemusíš bát přístupu “tady máš dítě a celý víkend se starej”. S asistencí si pomáháme a vždycky je na místě nějaký zkušený “starý” dobrovolník, který Ti může se vším pomoct.

Na víkendovce nebo táboře budeš typicky pomáhat s osobní asistencí lidem, kteří potřebují nějakou dopomoc, ale uvítáme i pomoc s přípravou programu. Vyskytnou se i různé provozní věci – vaření, úklid, řezání dřeva a podobně.

Rádi Ti předem odpovíme na všechny otázky. Víme, že přijít mezi neznámé lidi není snadné a proto se budeme snažit Ti to usnadnit. Pojď vykročit vstříc neznámému a nechat se překvapit… Budeme se těšit!

Pro víc informací jak se k nám přidat, napiš Markétě:

market.petrzavinacseznam.cz

2 komentáře u „Dobrovolnictví

 1. Dobrý den,

  ráda bych se zeptala jaké jsou podmínky pro dobrovolnictví? Nemám tedy bohužel žádné předchozí zkušenosti. Momentálně budu mít dva víkendy volné a plánovala jsem nějaké cestování, když mě však napadlo, že vlastně i hendikepovaní by se určitě rádi někam podívali a určitě musí existovat nějaká organizace, která to zařizuje. Našla jsem tedy vás. Jsem z Olomouce a bohužel se mohu zúčastňovat jen nárazových jednodenních, případně víkendových akcí. Chtěla bych se zeptat, zda máte nějaký seznam akcí pro tento rok?

  Děkuji a hezký den

  Jana Zavřelová

 2. Dobrý den,
  náš přístup k dobrovolnictví jsme se snažili popsat v tomhle článku, ale stručně se dá říct, že ideální podmínky k dobrovolnictví jsou taky ochota se učit nové věci, empatie a plnoletost 🙂
  Zkuste se ozvat před nějakou aktuální akcí, určitě se domluvíme!
  Markéta Brychtová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..