Jak to bylo se Směsákem v Chocni?

Z mnoha koutů České republiky jsme se sjeli do Chocně na jarní víkendovku. Už při příjezdu nám Tichá Orlice našeptávala, že to nebude jen tak nějaký víkend. Na nádraží čekáme ještě na Brňáky, ale už tak nějak tušíme, že tady něco nehraje. V dálce se mihne obrovská postava, která trošičku, no trošičku více, zapáchá. Je to on? Jasně, je! Směsák! Není divu, že jsou Plastík, Papírek, Sklíčko a Kompostík tak nervózní. Co když jim zase všechno sní? Ještě, že je s námi také Nebezpečňák, ale i ten se ho bojí. A to je co říct! Rychle najdeme základnu, kde si vybalíme, představíme se a domluvíme, že Plastíka, Sklíčko, Papírka, Kompostíka ani Nebezpečňáka už nenecháme hladovět. Věc je jasná! Směsák musí zhubnout a my mu v tom určitě pomůžeme. Na takovou akci je ale potřeba odpočinku a tak nás do říše spánku ukládá pohádka.

Směsák

 

Ráno je všem jasné, že to dnes musíme vzít poctivě. Dobře se na to nasnídáme a na různých stanovištích pozorně posloucháme, jak třídit odpad a jak vlastně bojovat se Směsákem. Po obědě vyrážíme na procházku. V parku se s ním setkáváme, pokouší se nám všechno sníst. Teda na to, jak strašně je tlustý, běhá celkem rychle. Možná proto, že má takový hlad. Nemá cenu lhát, vzal nám toho celkem dost, ale opravdu jsme se snažili. Na naši obranu je potřeba říct, že vítr a zima byli proti nám. Vracíme se na základnu, teplý čaj nás rozehřeje a my máme příležitost přemýšlet o našem chování k planetě během Hodiny Země.  Z dálky na nás promluví i pan Třiditel. Není spokojený s tím, jak se lidé chovají k přírodě, a připomíná, že nemáme moc času na záchranu. Přesto není nic ztraceno. Dokonce nás i trošku pochválí za snahu. Ještě nám zbývá jeden den a tak se na to jdeme pořádně vyspat.

sáčky na sváču

Tak co ještě udělat, aby Směsák trochu zhubnul? Učíme se vyrábět šperky, záložky, chrastítka, svíčky a spoustu dalších zajímavostí z odložených věcí. Po obědě se pomalu balíme a chystáme se na vlak. Ještě si slíbíme, že budeme poctivě krmit Plastíka, Papírka, Sklíčko, Kompostíka a Nebezpečňáka a míříme zpátky domů. V dálce ještě zahlédneme Směsáka. Trošku zhubnul, takže to mělo smysl! Ideální váha to ale stále není, musíme se snažit dál!

Děkujeme a těšíme se na příště!

Karolína

Pokud si chcete poslechnout Třiditele, můžete zde.

Fotky najdete níže:

Příspěvek byl publikován v rubrice Akce, Fotky se štítky a jeho autorem je Veronika. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..